881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare) zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy. Nowa Jerozolima cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
  W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie szczególnie zasłużoną dla Kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w niedzielę o 16.30, Drogę Krzyżową: dla dzieci szkolnych i przedszkolnych w piątek o 16.30, dla młodzieży
  i dorosłych w piątek o 17.30. Przypominamy o Mszy Świętej o godzinie 17.00
  i prosimy rodziców, by troszczyli się o obecność dzieci także na niej.
 3. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej tradycyjnie składamy do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy równocześnie za składane przy tej okazji ofiary.
 4.       Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za mężczyzn. Zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców na Mszę Świętą o godzinie 17.00, która sprawowana będzie w ich intencji.
 5. W tym tygodniu zapraszamy także do wspólnej modlitwy w ramach nabożeństw:
  w środę – Nowenny ku czci MB Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.),
  w piątek – Koronki do Bożego Miłosierdzia (o godz. 15.00) i w niedzielę o godz. 8.30 – Różańca.
 6. W poniedziałek zapraszamy spotkanie dzieci komunijnych z klas drugich wraz z rodzicami. (Kl. II A – 15.45 Kl. II B – 16.30).
 7. W tym tygodniu, w poniedziałek o godz. 18.30, zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby, które w tym roku mają przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na spotkaniu zostaną podane między innymi terminy prób, które będą miały miejsce w parafii Dobrego Pasterza na Karbiu, jest to też ostateczny termin wpłat. W czwartek o godz. 16.30 swoje spotkanie ma I rok formacji do bierzmowania.
 8. O pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego w tym tygodniu, w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 17.30, prosimy mieszkańców ulicy Zabrzańskiej 116 – 138 (numery parzyste). Dziękujemy za  wszelkie ofiary składane na kwiaty i wystrój Kościoła.
 9. W sobotę, na godzinę 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ich świadków, rodziców i krewnych na nabożeństwo pokutne i spowiedź.
 10. W przyszłą niedzielę przypada 20 rocznica ustanowienia Diecezji Gliwickiej. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną o godzinie 11.00.
 11. Ponawiamy naszą prośbę o opłacanie grobów, których czas rezerwacji się już zakończył. Po Świętach Wielkanocnych rozpoczniemy rozbiórki pomników przeznaczonych do likwidacji a których opiekunowie nie zareagowali na nasze wezwanie do zapłaty umieszczone na pomnikach przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 12. W przyszła niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcji wielkopostne, które poprowadzi dla nas franciszkanin, o. Tymoteusz. Serdecznie zapraszamy i prosimy o zarezerwowanie sobie odpowiedniego czasu.
 13.   W zakrystii są już dostępne świece – paschaliki CARITAS w cenie 2,50 zł.
 14. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.