881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

1)     Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje, zaś w przyszłą niedzielę kolejna kolekta specjalna na opał.

2)     Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. porannej o godz. 7.30. Prośby i podziękowania do nowenny można składać w ciągu tygodnia do skarbony przy ołtarzu MB.

3)     W czwartek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4)     Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie młodzieży w czwartek po wieczornej Mszy św. Zbiórka zuchowa w sobotę o godzinie 11.00.

5)     Trwa miesiąc październikmiesiąc Różańca Świętego. Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W dni poniedziałek – piątek różaniec będzie o godz. 17.30, w sobotę o 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Od poniedziałku do piątku modlić się będziemy w intencji kolejnych ulic Bobrka:

Poniedziałek    – ul. Żwirowa

Wtorek            – ul. Plac na Bobrku

Środa               – ul. Zabrzańska – nr nieparzyste

Czwartek                   – ul. Zabrzańska – nr parzyste

Piątek              – ul. Ustronie

w soboty poprowadzą różaniec grupy parafialne (w tą sobotę poprowadzi rozważania grupa Dzieci Maryi i nasz schola dziecięca), niedzielne zaś nabożeństwa będą sprawowane w intencji całej Parafii. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6)     Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator. W przyszłą niedzielę dostępny będzie informator miesięczny „Święta Rodzina”.

7)     Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Ustronie nr 1,2,3,4,5,6,7. Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii.

8)     Zachęcamy do zamawiania intencji w IV kwartale tego roku i na przyszły rok. Przypominamy, że zamawiane Msze są odnotowywane w kartotece rodziny. W czasie kolędy i przy wydawaniu zaświadczeń będziemy poruszać nadal problem modlitwy za żywych i za zmarłych.

9)     W sobotę zapraszamy na godz. 10.00 dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w naszej parafialnej scholii dziecięcej.

10)Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, te podczas niedzielnych zbiórek, jak i te indywidualne, kopertowe, przekazane na cele naszej parafii.

11)Zachęcamy do składania wypominek za zmarłych, za których będziemy się modlić podczas modlitwy różańcowej przez cały tydzień po Uroczystości Wszystkich Świętych. Wypominki można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej lub w kancelarii parafialnej. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

12)Spowiedź Święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych:

w sobotę od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 18.00

w niedzielę od 8.30 do 11.00 i od 16.00 do 17.00

13)Dziś do nabycia są jeszcze znicze Caritas w cenie 3 zł.

14)Są już do nabycia nasze parafialne kalendarze. Stanowią one swoistą cegiełkę z której dochód przeznaczony będzie na cele opałowe naszego kościoła. Cena jednego kalendarza to 10 zł.

15)Przypominamy, że nasza parafia ma swoją stronę internetową. Zapoznać się z nią można pod adresem http://parafia.swrodzinabobrek.pl/

16)W kancelarii parafialnej można nabyć różańce, książeczki do nabożeństwa, płyty DVD ze Święta Bobrka oraz dewocjonalia. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty (część oferowanych dewocjonaliów można zobaczyć na naszej stronie).

17)Zachęcamy do czynienia porządków na cmentarzu. Prosimy o segregowanie śmieci i składanie ich w miejscach do tego przeznaczonych. Przypominamy także o regulowaniu należności za rezerwacje grobów i używanie wody.

18)Powstaje wiele inicjatyw sportowych w naszej dzielnicy. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi Rakoczemu za zorganizowanie Turnieju Piłki Nożnej oraz przede wszystkim Prezesowi KS „Polonia Bytom” Panu Damianowi Bartyli za ufundowanie nagród. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 gościć będziemy aktualnego Mistrza Świata w boksie Pana Damiana Jonaka. Po Mszy w salce spotkanie z Mistrzem, na które zapraszamy wszystkich sympatyków i fanów. W niedalekiej przyszłości jest zamiar utworzenia szkółki bokserskiej w naszej dzielnicy.

Natomiast chętnych do treningów Karate zapraszamy już teraz w poniedziałek i czwartek na godz. 15.30 do hali sportowej przy ZSS nr 3. Pokaz sztuki Karate odbędzie się dla uczniów w poniedziałek o godz. 8.00 w ZSS nr i o godz. 8.45 w SP 16.