881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

1)     Dzisiejsza kolekta jest kolektą specjalną na opał, w przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium i Diecezję, a przed kościołem zbiórka na cele Caritas Diecezji i Parafii.

2)     W przyszła niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę nie będzie kazania a w ramach naszej niedzielnej liturgii wszystkich zapraszamy do Adoracji Najświętszego sakramentu.

3)     Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.30. Prośby i podziękowania do nowenny można składać w ciągu tygodnia do skarbony przy ołtarzu MB.

4)     Spotkanie Grupy Małżeńskiej odbędzie się dziś po Mszy św. wieczornej na plebanii.

5)     W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, udziału we Mszach świętych wotywnych i tradycyjnych nabożeństwach.

Spowiedź miesięczna dla dzieci

W czwartek – kl. V i VI  g. 16.30

I piątek miesiąca – kl. III i IV  g. 15.00

Spowiedź miesięczna dla młodzieży

(czwartek)

– kl. I i II gimnazjum – godz. 17.30

– kl. III gimnazjum i liceum – godz. 18.30

6)     W czwartek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na miesięczną Mszę Św. młodzieżową. Przypominamy, że dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania jest to Msza Św. obowiązkowa.

7)     W sobotę odwiedzimy parafian chorych i w podeszłym wieku. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii i kancelarii. Początek odwiedzin o godz. 8.00.

8)     Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Wszystkie Marianki zapraszam na spotkanie w poniedziałek, na godzinę 16.00, spotkanie młodzieży w czwartek po wieczornej Mszy św.

9)     Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy III gimnazjum będzie w poniedziałek, o godzinie 19.00.

10)Kandydatów do bierzmowania z kl. I gimnazjum, wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 17.15. Obecność obowiązkowa.

11)Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii będą się odbywać o godz. 15.45 w kolejne dni:

Środa – kl. II A                 Czwartek – kl. II B                Piątek – kl. II C

Przypominamy, że dziecko przychodzi na zajęcia z jednym z rodziców. Obecność i dzieci, i rodziców jest obowiązkowa.

12)Od piątku rozpoczynamy miesiąc październikmiesiąc Różańca Świętego. Zachęcamy wszystkich bardzo serdecznie do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W dni poniedziałek – piątek różaniec będzie o godz. 17.30, w sobotę o 17.00 a w niedzielę o godz. 16.30. W piątek modlić się będziemy w sposób szczególny za mieszkańców Osiedla Pod Brzozami, w soboty poprowadzą różaniec grupy parafialne (w tą sobotę: grupa młodych małżeństw), niedzielne zaś nabożeństwa będą sprawowane w intencji całej Parafii. Dzieci w tym roku będą otrzymywać obrazki, w soboty przeprowadzać będziemy konkursy z nagrodami. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

13)W piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po koronce do 16.30 okazja do spowiedzi dla wszystkich a szczególnie dzieci wg podanego planu. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator z intencjami i ogłoszeniami. Za tydzień ukaże się miesięczne wydanie informatora „Święta Rodzina”.

14)Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Piecucha 2,2a,4,4a,6,6a,6b,8. Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii.

15)Są jeszcze wolne intencje w miesiącu październiku, zachęcamy do zamawiania intencji w IV kwartale tego roku i na przyszły rok. Przypominamy, że zamawiane Msze są odnotowywane w kartotece rodziny. W czasie kolędy i przy wydawaniu zaświadczeń będziemy poruszać nadal problem modlitwy za żywych i za zmarłych.

16)29 września, tj. środa, o godz. 9.00 zapraszamy wszystkich seniorów na wspólne spotkanie. Będzie ono miało miejsce w Dziennym Domu Pobytu dla osób starszych i samotnych przy ul. Pasteura 4.

17)W sobotę zapraszamy na godz. 10.00 dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w naszej parafialnej scholce dziecięcej.

18)Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, te podczas niedzielnych zbiórek, jak i te indywidualne, kopertowe, przekazane na cele naszej parafii.

19)Przypominamy, że nasza parafia ma swoją stronę internetową. Zapoznać się z nią można pod adresem http://parafia.swrodzinabobrek.pl/

20)W kancelarii parafialnej można nabyć różańce, książeczki do nabożeństwa, płyty DVD ze Święta Bobrka oraz dewocjonalia. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty.

21)     Zgłosiła się do parafii grupa inicjatywna chcąca zawiązać ponownie Radę Dzielnicy Bobrek. Będą prosić o Państwa poparcie i akceptację w postaci podpisów w przyszła niedzielę po Mszach Św. Prosimy więc osoby chętne do poparcia tej inicjatywy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.