881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Kolekta dzisiejsza to kolekta specjalna na opał, w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek (zgodnie z instrukcją KEP) na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dziś rozpoczyna się Adwent, okres szczególnego wyczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych Roratnich. Roraty w naszej parafii będą odprawiane: W poniedziałek, środę i piątek dla dzieci o godz. 7.00, we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Roraty dla dorosłych w środę o godz. 17.00, dla młodzieży w piątek o godz. 17.00.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 17.30. Prośby i podziękowania do nowenny można składać w ciągu tygodnia do skarbony przy ołtarzu MB.
 4. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
 5. Spowiedź dla młodzieży będzie w czwartek od godz. 17.00
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po niej spowiedź miesięczna dla dzieci ze szkoły podstawowej.
 7. W sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo Róże Różańcowe. Po nabożeństwie zmiana tajemnic wśród Róż.
 8. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 9. W sobotę obchodzić będziemy Wspomnienie św. Barbary, patronki górników. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie górników i ich rodziny, górników emerytów
  i wdowy na Mszę św. Patronacką.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator miesięczny „Święta Rodzina”.
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Olszewskiego nr 1-20. Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii.
 12. Dziękujemy wszystkim parafianom za intencje i zachęcamy do zamawiania intencji na przyszły rok 2011.

W listopadzie do Pana odeszli:

Horst Paruzel, Irena Karcz, Krystyna Gawlitta

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…