881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalna na opał. W przyszła niedzielę kolekta na seminarium i diecezję. Przed kościołem natomiast zbiórkę przeprowadzi misjonarz pracujący wśród trędowatych. On też w następną niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Św. będą sprawowane o godz. 9.00, 11.00 i o godz. 15.00 (na cmentarzu). Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych z poświęceniem grobów. O godz. 19.00 nabożeństwo różańcowe na cmentarzu. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii oraz do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej. Można także podejść do młodzieży, która zapisuje dziś wypominki w przedsionku kościoła. Jutro będziemy przyjmować także wypominki na cmentarzu.
 3. We wtorek w Święto zmarłych zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Różaniec za zmarłych zalecanych przez cały tydzień o godz. 17.30.
 4. W przyszłą niedzielę różaniec o godz. 15.30. Nasze uroczyste nabożeństwo połączone będzie z koncertem muzyki sakralnej w wykonaniu kopalnianej orkiestry górniczej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Św. porannej o godz. 7.30. Prośby i podziękowania do nowenny można składać w ciągu tygodnia do skarbony przy ołtarzu MB.
 6. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
 7. W czwartek o godz. 19.00 Msza Św. młodzieżowa. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
 8. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po niej spowiedź miesięczna dla dzieci ze szkoły podstawowej.
 9. W sobotę o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo Róże Różańcowe. Po nabożeństwie zmiana tajemnic wśród Róż.
 10. W sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian. Prosimy zgłaszać ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
 11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00. o godz. 10.00 próba scholii dziecięcej. Zbiórka zuchowa o godzinie 11.00.
 12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. U ministrantów są dostępne: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Nasza Arka oraz informator miesięczny „Święta Rodzina”.
 13. Są już do nabycia nasze parafialne kalendarze. Stanowią one swoistą cegiełkę z której dochód przeznaczony będzie na cele opałowe naszego kościoła. Cena jednego kalendarza to 10 zł.
 14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Ustronie nr 8-13. Po sprzątaniu zapraszamy na mały poczęstunek na plebanii.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji na miesiąc grudzień tego roku i na przyszły rok. Przypominamy, że zamawiane Msze są odnotowywane w kartotece rodziny. W czasie kolędy i przy wydawaniu zaświadczeń będziemy poruszać nadal problem modlitwy za żywych i za zmarłych.
 16. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, te podczas niedzielnych zbiórek, jak i te indywidualne, kopertowe, przekazane na cele naszej parafii.
 17. Przypominamy, że nasza parafia ma swoją stronę internetową. Zapoznać się z nią można pod adresem http://parafia.swrodzinabobrek.pl/
 18. W kancelarii parafialnej można nabyć różańce, książeczki do nabożeństwa, płyty DVD ze Święta Bobrka oraz dewocjonalia. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty (część oferowanych dewocjonaliów można zobaczyć na naszej stronie).
 19. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach z języka angielskiego w środę o godz. 19.30 (dla dorosłych – grupa początkująca), w piątek o godz. 18.00 (grupa młodzieżowa). Zajęcia z nauki gry na gitarze w sobotę o godz. 15.30.
 20. Zachęcamy, szczególnie w tych dniach, do zadbania o porządek na cmentarzu. Prosimy o segregowanie śmieci i składanie ich w miejscach do tego przeznaczonych. Przypominamy także o regulowaniu należności za rezerwacje grobów i używanie wody.
 21. Szkoła Podstawowa nr 16 w Bytomiu Bobrku, jako jedyna w regionie, została laureatem ogólnopolskiego konkursu grantowego „Moje Silne Drzewo” 2009/2010. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant w wysokości 5 tys. zł ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A. Projekt był realizowany od marca do października 2010r. Na terenie szkoły powstała aleja klonów kulistych, zorganizowane zostały zajęcia ekologiczne dla wszystkich uczniów, turnieje i konkursy, wycieczki. Dzieci należące do Klubu Dzieci Ciekawych Wszystkiego przygotowały wystawę fotograficzną „Cztery pory drzewa”, na którą zapraszamy  (znajduje się w tyle kościoła)
 22. Spotkania grup w Listopadzie:
  1. Róże Różańcowe                          –           06.11.2010      –           7.00 Msza św., nabożeństwo i zmiana tajemnic
  2. Grupa Małżeństw                         –           07.11.2010      –           18.00
  3. ADŚ                                             –           16.11.2010      –           17.00
  4. CARITAS                                     –           19.11.2010      –           18.30
  5. Spotkanie muzyków kościelnych –           22.11.2010      –           18.00
  6. Rada Parafialna                            –           28.11.2010      –           18.00
 23. W listopadzie zajęcia dla grup dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców wg wcześniej ustalonego planu: 17-19.11 oraz 24-26.11. Spotkanie z trójkami klasowymi dzieci pierwszokomunijnych 16.11.2010 o godzinie 18.30.
 24. Zajęcia dla bierzmowańców: Klasa I gimnazjum spotkanie z ks. proboszczem 25.11.2010 o godz. 17.00. Klasa II gimnazjum spotkanie z ks. Karolem 18.11.2010 o godzinie 16.00. Klasa III gimnazjum od 8.11.2010 o godzinie 19.00 wg wcześniej ustalonego planu.
 25. Poradnia życia rodzinnego w czwartek 4.11.2010 od 17.00 do 18.00.

W październiku do Pana odeszli:

Antoni Kotara, Alojzy Krzyżowski, Zofia Sobala, Adelajda Żochowska Alfred Buk,
Tadeusz Walendzik, Paweł Juraszek, Beata Szmidt

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…