881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Nocna kuracja .

      Aby być piękną , należy dbać o skórę. I to systematycznie , w ciągu dnia i …nocy. Wtedy skóra świetnie wchłania substancje zawarte w kosmetykach, szczególnie jeśli wieczorem zastosujecie peeling . Kosmetyki na noc muszą mieć inny skład niż te na dzień.

Co powinny zawierać?

   

Tłuste i półtłuste.

     Kremy na dzień to przeważnie kremy nawilżające, na noc – odżywiające. Te ostatnie pobudzają odnowę komórek, chronią je przed utratą wilgoci , odżywiają , a dzięki bogactwu zawartych w nich naturalnych składników pozwalają zachować młody wygląd. Systematyczne stosowanie kremu sprawia , że rozległa siatka naczynek znacznie się zwęża , czyniąc skórę gładką , napiętą i mniej zaczerwienioną. Kremy redukują także drobne zmarszczki i obrzmienia.

    

Po pierwsze – demakijaż.

           Czynność , która powinna stać się nawykiem przed nałożeniem kremu odżywiającego na noc, to demakijaż. Jest bardzo ważny, ponieważ skóra w ciągu dnia produkuje enzymy częściowo rozkładające makijaż, traktując go jak zło konieczne. Poza tym gruczoły łojowe w skórze produkują serum , które również zmniejsza trwałość podkładu. Nie ulega więc wątpliwości , że warto usunąć z twarzy to , co na niej pozostało , i jednocześnie przygotować skórę do przyjęcia dobroczynnej nocnej pielęgnacji.

   

Po drugie – krem.

           Kremy na noc zawierają więcej składników niż te przeznaczone na dzień. Są to substancje regenerujące, takie jak witamina A i jej pochodne, mikroelementy, lub uspokajające, takie jak dziurawiec – nazywany naturalnym prozakiem. Nie mają filtrów UV i składników matujących.

          Ważne jest , aby stosować te kremy zgodnie z przeznaczeniem, czyli na noc. W ich składzie są substancje fotoalergizujące , czyli takie , które pod wpływem światła słonecznego mogą spowodować nie tylko podrażnienia , ale nawet trwałe zmiany w pigmentacji skóry.

    

Dla panów.

         Mężczyźni ciągle mają problemy ze stosowaniem kremów , a już bez wątpienia tłustych mazi na noc. Warto więc o nich pomyśleć i dobrać im właściwy kosmetyk , który szybko się wchłonie i nie będzie powodował dyskomfortu. Kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla męskiej skóry jest coraz więcej.

  

Małgorzata Szcześniak.