881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Serdecznie zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce do Włoch, która odbędzie się w dniach 26.04-05.05.2019 r.

W programie oprócz Rzymu, gdzie nawiedzimy groby bł. Małżonków Quatrrochich i Apostołów także Asyż, Cascia, Manoppello, Loreto i Padwa oraz czas na odpoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Koszt pielgrzymki to 1790 zł i 95 €.
Płatności można będzie dokonywać w ratach
– I rata w wysokości 700 zł do 13 stycznia,
– II rata – 590 zł do 15 lutego,
– III rata – 500 zł do 15 marca,
– 95 € – w dniu wyjazdu.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się po okresie kolędowym.
Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela ks. Tadeusz.

 

 

Pielgrzymka do Włoch: Asyż – Cascia- Rzym – Watykan
–Lido di Ostia –Manoppello – Loreto – Padwa

Termin: 26.04-05.05.2019r.

Cena: 1.790 zł

1.Dzień: piątek
Zbiórka o godz.12:30. Wyjazd z Polski w kierunku Włoch. Przejazd przez Czechy i Austrię.
2.Dzień: sobota
Przyjazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, Bazyliki św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy, kościoła św. Klary. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.
3.Dzień: niedziela
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do CASCII. Zwiedzanie miasteczka i sanktuarium związanego z postacią św. Rity, patronki spraw beznadziejnych. Kolejno przejazd do RZYMU- do sanktuarium Divino Amore. Kolejno przejazd do hotelu do Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja oraz nocleg.
4.Dzień: poniedziałek
Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania RZYMU : Plac Navona, Kościół San Luigi dei Francesi, Panteon, Kościół Santa Maria Maddalena, Kościół Sant’ Ignazio, Fontanna di Trevi. Następnie przejazd metrem do Bazyliki św. Pawła za Murami.
Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.
5.Dzień: wtorek Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie: Plac i Bazylika św. Piotra, przejście do grobu Świętego Jana Pawła II, chwila zadumy. Kolejno Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody w Kaplicy Santa Santorium. Następnie Santa Croce in Gerusalemme. Powrót do hotelu. Obiadokolacja oraz nocleg
6.Dzień: środa
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do WATYKANU na audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego). Czas wolny na zakup pamiątek. Kolejno zwiedzanie: Kościół XII Apostołów, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Coloseum (z zewnątrz), Kościół San Bartolomeo all’Isola. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.
7.Dzień: czwartek
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do LIDO DI OSTIA. Całodzienne plażowanie i odpoczynek nad Morzem Tyreńskim. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.
8.Dzień: piątek
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do MANOPPELLO- miasteczko słynie z przechowywanego w kościele o. kapucynów Volto Santo – Świętego Oblicza, całunu, którym przykryto twarz Chrystusa po złożeniu do grobu, zwiedzanie. Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie wizyta w Papieskim Sanktuarium Santa Casa w LORETO – Papieskie Sanktuarium Większe Świętego Domu Madonny z Loreto.Przejazd do hotelu w okolice Rimini (miejscowość nadmorska). Zakwaterowanie.
Obiadokolacja. Nocleg.
9.Dzień: sobota
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do PADWY. W Padwie znajduje się romańsko-
gotycka bazylika św. Antoniego bogatym wyposażeniem wnętrza (m.in. renesanso-
wy grób św. Antoniego). Następnie wyjazd w kierunku Polski.
10.Dzień: niedziela
Powrót do Polski w godzinach wczesno porannych. Zakończenie pielgrzymki.
Uwaga: W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta
Świadczenia zawarte w cenie:
– Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2–3 osobowe z łazienkami
– Wyżywienie: 7 obiadokolacji i 7 śniadań
– Pilot – przewodnik
– Autokar (klimatyzacja, barek, WC, video)
– Ubezpieczenie: NW (15.000 zł), KL (10.000 Euro), bagażu (1.000 zł)
+ CP (choroby przewlekłe)
Uwaga: Obligatoryjnie należy posiadać dodatkowo kwotę 95 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, bilety na metro w Rzymie, miejscowych przewodników, słuchawki. Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.