881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Drodzy Parafianie,
    nasz kościół wyposażony jest w kompletny, profesjonalny system kamer, które dotychczas służyły tylko do monitoringu w celu zapewnienia bezpieczeństwa, docelowo jednak system ten ma służyć także profesjonalnym transmisjom liturgii i nabożeństw z naszego kościoła. Ze względu na duży koszt związany z zakupem odpowiednich serwerów oraz zmian w systemie nagłośnienia czekaliśmy z tą inwestycją na inny czas. Sytuacja związana z epidemią niejako wymusiła od nas znalezienie niemałych funduszy i przyspieszenie prac w celu umożliwienia transmisji internetowych. Firma odpowiedzialna za te zadania zadeklarowała, że transmisje powinny być możliwe od Wielkiego Czwartku – czekamy na dostarczenie zamówionego serwera i podłączenie go do systemu monitoringu. Ufamy, że w czasie Triduum Paschalnego będziemy mogli wykorzystać możliwości techniczne w celu budowania jedności w naszej parafii w tym trudnym czasie.
    Planowane transmisje Liturgii Triduum Paschalnego odbywać się będą przez parafialny kanał YouTube według harmonogramu umieszczonego na pierwszej stronie informatora. Dodatkowo planujemy transmisje Mszy Świętych w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00 oraz codzienne transmisje Mszy i nabożeństw.     W przypadku niemożności realizacji zaplanowanych transmisji zachęcamy do budowania jedności z naszym Biskupem lub z Papieżem Franciszkiem przez transmisje internetowe i telewizyjne z katedry gliwickiej i Bazyliki świętego Piotra na Watykanie. Transmisje z katedry gliwickiej będą dostępne na stronie internetowej tvimperium.pl.         ks.Proboszcz