881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

                     Tylko wtedy ,gdy dokładnie oczyścicie wieczorem skórę , będzie ona w stanie podczas snu wchłonąć składniki z nałożonego kremu. Demakijaż to konieczność,  bo niezależnie od trybu życia brud , kurz, pot i resztki kosmetyków zatykają pory skóry i nie pozwalają na jej regenerację. Jaki preparat do zmywania makijażu  wybrać ? Jest ich sporo, a decyzja zależy nie tylko od osobistych upodobań, ale także od typu skóry.

    

Woda nie taka zdrowa.

Generalnie nie polecamy demakijażu wodą, która niezbyt dobrze rozpuszcza resztki kosmetyków. Ale jeśli już chcecie w ten sposób usunąć makijaż, pamiętajcie , aby spłukiwać twarz letnią wodą. Zbyt ciepła może uszkodzić skórę. Lodowata za bardzo zwęża pory i utrudnia usunięcie z nich łoju i zanieczyszczeń.

     

Sprawdzone mleczko.

Część z nas , mimo ciągle pojawiających się nowinek kosmetycznych , niezmiennie stosuje mleczka do demakijażu. Ich bogata tłuszczowa baza bardzo skutecznie poprawia komfort nadmiernie suchej skóry . Odżywczo – oczyszczające mleczko nadaje się doskonale do codziennego oczyszczania skóry twarzy., dekoltu oraz – dzięki swej delikatnej formule- także oczu.

      

Uniwersalny płyn micelarny.

Innowacyjnym kosmetykiem do demakijażu jest płyn micelarny. Nadaje się do wszystkich typów skóry, również tej najbardziej wrażliwej, a przy tym jest tak skuteczny , że usunie każdy , nawet wodoodporny makijaż.

Można powiedzieć , że płyn micelarny łączy w sobie działanie wszystkich innych produktów, używanych do pielęgnacji skóry twarzy : oczyszcza jak mydło, działa jak woda, neutralizuje jak tonik i nawilża jak mleczko, a przy tym nie wymaga spłukiwania. Krystaliczny płyn, wyglądający jak woda , jest idealnym rozwiązaniem dla skóry , która nie może być oczyszczana za jej pomocą. Nie tylko niezwykle skutecznie i szybko oczyszcza , ale również pielęgnuje – zapobiega odwodnieniu, odświeża i tonizuje ; ponadto jest doskonale tolerowany przez skórę , także w okolicach oczu. Dostarcza skórze dawkę dobroczynnych witamin i minerałów, a po jego użyciu twarz nie jest ściągnięta.

     

 Niezależnie od tego , z jakiego preparatu do demakijażu będziecie korzystać , ważne jest , aby zmywanie twarzy było stałym elementem codziennej pielęgnacji.

     

 Mydło – to dobry środek myjący, jednak znacznie podwyższa pH skóry , która ma problem z przywróceniem go do równowagi.

Mleczka i śmietanki – sprawdzają się w przypadku skóry suchej i normalnej. Cery tłusta i mieszana mogą reagować na nie nadmiernym przetłuszczaniem , a nawet powstawaniem zaskórniaków.

Płyn miceralny – zawiera cząsteczki posiadające część hydrofilową (lubiącą wodę) i hydrofobową(lubiącą tłuszcze) , dzięki czemu zmywa ze skóry zanieczyszczenia różnego pochodzenia. Jego dodatkowym atutem jest to , że nie wymaga tonizacji po wykonaniu demakijażu , a także może być stosowany do zmywania oczu.

  

Małgorzata Szcześniak

Magazyn „Familia” 9/2010